sobota, 5 marca 2016

#Szefowa. Najseksowniejszy prezes świata#SZEFOWA.Najseksowniejszy prezes świata to książka autorstwa Sophie Amoruso. Autorka zdradza na kartach swojej książki tajemnice sukcesu sklepu internetowego Nasty Gal.


Książka napisana jest w formie poradnika. Autorka przelewa na papier dużą dawkę entuzjazmu, którą chłoniemy z każdą kolejną stroną. Swoimi słowami pobudza do działania. Motywuje, podkreślając, że każda z nas może być "Szefową". Nie potrzebujemy do tego szkoły, która zapewnia nam tylko bogato wyglądające CV i papierek. Wiele zależy od naszego zaangażowania, a przede wszystkim kreatywności, jak w przypadku Sophie. Oczywiście to kwestia sporna i temat rzeka.

Przed każdym rozdziałem autorka zamieściła cytat, złotą myśl. Niekoniecznie każda z tych myśli wzbudza refleksji. Niektóre wydawały mi się truistyczne i nic nie wnoszące. Sophie Amoruso ma bardzo lekkie pióro. Książkę czyta się jednym tchem. Czasami rzucają się w oczy literówki, czy błędnie postawione przecinki, które wskazują na kiepską korektę wydawnictwa.  


Historia młodej szefowej ukazuje, że nie trzeba być obrzydliwe bogatym, czy posiadać wiele znajomości, aby osiągnąć sukces. Czy historia pozostaje w pamięci? Zdecydowanie nie, daje chwilowego kopa do działania i to wszystko. Po kilku dniach zapominamy o #Szefowej, jednakże jest idealna w chwilach, gdy mamy wiele spraw na głowie i nie wiemy za co się zabrać. Książka nie jest wymagająca, a pomaga wyłączyć się na chwilę od rzeczywistości i spojrzeć na życie z perspektywy osoby, żyjącej z wielką pasją.  

Historia wzbogacona jest o wypowiedzi innych osób, które współpracują z autorką. Każda z tych osób także nazywana jest #Szefową. Oprócz tego uświadczymy w niej wiele ciekawych porad, dotyczących pracy m.in tego, co jest zakazane podczas rozmowy kwalifikacyjnej. 


Warto dodać kilka słów o sukcesie autorki. Sophie to osoba, która doszła do wszystkiego sama. Sklep Nasty Gal jest wart 240 milionów dolarów, ma ponad 550 tyś. klientów na całym świecie. Zarabia aż 100 milionów dolarów rocznie. Portal Business Insider okrzyknął Amoruso, najseksowniejszym prezesem świata. Nasty Gal nie posiada sklepów stacjonarnych, ma za to ogromną rzeszę fanów na portalach społecznościowych takich jak Facebook, Instagram, Twetter itp. 

6 komentarzy:

 1. Zdecydowanie książka kompletnie nie dla mnie ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Planuję ją przeczytać :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Ciekawe, nie słyszałam wcześniej o tym sklepie :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Przeczytałam ją również; na fali popularności, gdy wrzucano ja na co drugim zdjęciu na instagramie^^ Minęło od tego czasu już trochę i przyznam eis zupełnie szczerze, że nic z niej nie pamietam ;/ Wiem jednak, że byłam po lekturze dość optymistycznie nastawiona ^^

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...